Szukaj
  • Basia Garttener

Z cyklu: Muzeum nie musi być nudne – muzeum Kröller - Müller

Czy można połączyć wizytę w muzeum z jazdą na rowerze, spacerem po lesie, budowaniem zamku z piasku czy piknikiem?

Oczywiście, jest to możliwe, jeżeli wybierzesz się do muzeum Kröller - Müller w Holandii.

Muzeum jest położone w jednym z największych parków narodowych Veluwezoom NP i jest jednym z najpiękniejszych regionów dla wielbicieli natury w Holandii.

Przy wejściu do parku można za darmo wypożyczyć rower. Większość rowerów jest wyposażona w fotelik dziecięcy. Rowery są zlokalizowane w trzech różnych lokalizacjach.

Park Veluwezoom to 5500 hektarów urozmaiconego krajobrazu. Wśród otaczających lasów można również znaleźć wrzosowiska, łąki i wydmy.

Tak tak, mimo że park nie jest położony w okolicach morza to można się poczuć jak na wybrzeżu.

Park jest piękny o każdej porze roku jednak najpiękniejszy jest w sierpniu. W tym miesiącu ściągają tutaj tłumy turystów by oglądać piękne fioletowe wrzosowiska.

Jeżeli nie masz ochoty na rower to bez problem możesz dojechać do muzeum również samochodem – jedynie ponosisz dodatkowe koszty wjazdu do parku.


Muzeum Kröller - Müller jest unikalne, bo łączy w sobie kolekcje dzieł sztuki z jednym z największych ogrodów rzeźb modernistycznych w Europie.

Nie musisz wcale jechać do Amsterdamu, żeby obejrzeć kolekcje van Gogha. Tutaj znajdziesz drugą co do wielkości na świecie największa kolekcje jego dzieł. (90 obrazów i 180 rysunków). Poza tym zobaczysz również dzieła Claude Monet czy Pabla Picasso i wielu innych.

Ogród rzeźb możesz podziwiać spacerując po obszarze 25 hektarów pięknego parku. Znajdziesz tutaj ok. 160 modernistycznych rzeźb. W muzeum możesz nabyć mapkę z trasą.

Również dzieci znajdą tu coś interesującego. Wszędzie dostępne są interaktywne informacje a ogród i niektóre rzeźby na pewno im się spodobają.


I jak Wam się podoba? Dacie się namówić taki wypad?

5 komentarz